wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Farby2 » Do wewnątrz3 » Kazeinowe

Kazeinowe

Kazeinowe
Farby kazeinowe nadają się do malowania wnętrz. Są wszechstronne i nieskomplikowane w użyciu oraz dobrze kryją podłoże.

Można nakładać je na tynk, kamień, beton, tapety papierowe, tapety typu Rauhfaser, płyty kartonowo-gipsowe, płyty gipsowo-włóknowe. Możliwe jest również zamalowanie starej warstwy farby dyspersyjnej, po wykonaniu pozytywnej próby.
Do malowania nie nadają się podłoża takie jak farby klejowe, białkowania, farby olejne, farby lateksowe, lakiery, metale, nawierzchnie z resztkami kleju do tapet, wszystkie gładkie, nienasiąkliwe lub wilgotne powłoki.

Do pomieszczeń wilgotnych zalecamy farby wapienne!

Kazeina jest białkiem z mleka ssaków, które zostaje wyodrębnione w procesie trawienia poprzez działanie enzymu podpuszczki. Chemicznie jest bardzo skomplikowaną mieszaniną frakcji zawierających w różnych proporcjach węgiel, wodór, tlen, azot, siarkę, fosfor i ponad 20 aminokwasów. Biologicznie jest prostym surowcem znanym od tysiącleci. Zmieszanie kazeiny z wapnem daje środek wiążący do farb i klejów. W niektórych starych kościołach i muzeach można jeszcze podziwiać ściany pomalowane tą farbą, co świadczy o wysokiej jakości tego materiału.
Innym powodem stosowania i uzupełniania starych receptur jest również produkcja sprzyjająca ochronie środowiska.

W serii produktów Vega używana jest kazeina pochodząca z owoców roślin (groch, kukurydza, łubin, fasola), w pozostałych produktach kazeinowych kazeina z mleka.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl