wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Farby » Do wewnątrz » Kazeinowe

Kazeinowe

Kazeinowe
Farby kazeinowe to znane od czasów starożytnych farby wapienne z dodatkiem czystego, naturalnego białka (kazeina) z mleka.
Nowoczesne farby kazeinowe produkowane są w postaci proszku i zawierają kazeinę w suchej postaci. Wydłuża to okres trwałości do kilku lat i eliminuje stosowanie środków konserwujących.
W przeciwieństwie do większości innych spoiw kazeina prawie nie ma wpływu na pigmenty pozwalając im świecić swoim unikalnym blaskiem.

Farby kazeinowe są biologicznie nieszkodliwe w cyklu produkcji, stosowania i usuwania. Pozostałości farb można nawet kompostować.

Są wszechstronne i nieskomplikowane w użyciu oraz dobrze kryją podłoże. Można nakładać je na tynki mineralne, kamień, beton, tapety papierowe, tapety typu Rauhfaser, płyty kartonowo-gipsowe, płyty gipsowo-włóknowe. Możliwe jest również zamalowanie starej warstwy farby dyspersyjnej, po wykonaniu pozytywnej próby.
Do malowania nie nadają się podłoża takie jak farby klejowe, białkowania, farby olejne, farby lateksowe, lakiery, metale, nawierzchnie z resztkami kleju do tapet, wszystkie gładkie, nienasiąkliwe lub wilgotne powłoki.

Do pomieszczeń wilgotnych zalecamy farby wapienne!

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl