wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Farby » Do wewnątrz » Wapienne

Wapienne

Wapienne
Farby wapienne wytwarzane są na bazie wapna gaszonego. Stosowane marmurowe wapno gaszone jest mocno rozdrobnione. Poprzez zwiększenie w ten sposób całkowitej powierzchni wszystkich cząstek wapna zoptymalizowana jest zdolność karbonizacji i przyczepność, przez co farba na bazie wapna gaszonego jest dobrze przyczepna nawet na powierzchniach nie nadających się dotychczas do stosowania dla farb wapiennych. Dodanie niewielkiej ilości kleju roślinnego hamuje ponowne grupowanie się cząsteczek oraz zwiększa stabilność przechowywania przy zachowaniu siły wiążącej. Farba na bazie wapna gaszonego wypełniona jest pyłem lub piaskiem marmurowym. Już przy drugim malowaniu pokrywa powierzchnię.
Polecana dla alergików (Test Allergikerwandfarben, ÖKOTEST Bauen & Renovieren Ausgabe 4).

Idealna do wilgotnych pomieszczeń, ponieważ nie ogranicza dyfuzji pary wodnej, a wysoka alkaliczność farby działa przeciwgrzybiczo.

Właściwymi podłożami są mineralne tynki, beton, kamień, murarka, płyty kartonowo-gipsowe, tapety papierowe, wszystkie powłoki z farb naturalnych (oprócz farby klejowej), matowe i nasiąkliwe powłoki farb dyspersyjnych (po pozytywnej próbie przyczepności).

Nie nadają się podłoża drewniane, ze starych farb olejnych, farb klejowych, tworzyw sztucznych, błyszczące i nienasiąkliwe oraz trwale wilgotne.

Na nie nadające się podłoża polecamy podkład z farby krzemionkowej GekkoSol.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl